سوالات استخراج بیت کوین: وقتی بیت کوین به طور کامل حفر شود چه اتفاقی می افتد؟

January 12, 2021
آخرین اخبار شرکت [#varname#]

سوالات استخراج بیت کوین: وقتی بیت کوین به طور کامل حفر شود چه اتفاقی می افتد؟

 

استخراج بیت کوین امسال بار دیگر داغ شده است و ماشین های جدید استخراج مورچه و ماشین های استخراج آوالون وارد این حوزه شده اند، اما این موضوع باعث شده تا برخی از ماینرها به فکر فرو روند.یعنی مقدار کل بیت کوین تنها 21 میلیون است.اگر او را کنده کنند چه اتفاقی می افتد؟

 

حتی امروزه بیت کوین همچنان محبوب ترین ارز دیجیتال رمزگذاری شده در جهان است و تعداد زیادی از سرمایه گذاران از آن به عنوان یک ماشین پول ساز در بازار جهانی استفاده می کنند و می توان از طریق استخراج به دست آورد.با این حال، به دلیل ماهیت تورمی آن، عرضه پول آن بسیار محدود است.بله، فقط 21 میلیون بیت کوین قابل استخراج است.این محدودیت معمولاً باعث ایجاد یک بحث جدید در مورد اینکه بعد از کشف همه بیت کوین ها چه اتفاقی می افتد، می شود.

 

13 ژانویه 2018 نقطه عطف مهمی در اکوسیستم بیت کوین است، زیرا تعداد کل بیت کوین های استخراج شده به 16.8 میلیون رسیده است.این نقطه عطف واقعاً قابل توجه است زیرا به 80٪ از کل مقدار بیت کوین تبدیل شده است.در حالی که تنها 20 درصد از عرضه ماینینگ باقی مانده است، محاسبات نشان می دهد که تا سال 2040، ماینرها می توانند به مرز 21 میلیون نفر برسند.

 

بعد دوباره مشکل پیش اومده چی میشه؟آیا اکوسیستم بیت کوین می تواند در آینده زنده بماند؟آیا این هنوز برای ماینرها سودآور است؟

 

استخراج بیت کوین چگونه کار می کند

 

استخراج بیت کوین فرآیند محاسبه یک تابع هش است که در آن از یک کامپیوتر برای حل الگوریتم های پیچیده استفاده می شود.در هر راه حل موفق، یک بلوک تراکنش جدید ایجاد شده و به بلاک چین اضافه می شود.بلاک چین در واقع یک رکورد عمومی است که شامل تمام تراکنش های بیت کوین است.

 

هنگامی که تراکنش های بیت کوین اتفاق می افتد، ابتدا از طریق شبکه پخش می شوند و سپس توسط ماینرها به بلاک چین اضافه می شوند.بنابراین، تابع هش نقش مهمی در تعیین اینکه کدام چیزها اولویت دارند، ایفا می کند، زیرا اگر همه چیز با یک بلوک مطابقت نداشته باشد.اگر فرآیند استخراج متوقف شود، کل سیستم ممکن است از کار بیفتد.

 

 

برای جبران تلاش ماینرها، بیت کوین های جدیدی به آنها تعلق می گیرد.علاوه بر این، ماینرها کارمزد تراکنش های خاصی را در ارتباط با تمام تراکنش هایی که در یک بلوک خاص تایید می کنند، دریافت می کنند.این به این معنی است که ماینر دو پرداخت دریافت می کند:

 

ابتدا بیت کوین جدید را کشف کنید

 

دوم، کارمزد تراکنش را دریافت کنید

 

این روند بسیار روان به نظر می رسد و ما آن را به راحتی درک می کنیم.جالب است که محدودیتی برای تعداد کل بیت کوین های استخراج شده وجود دارد، که موضوعی را که قبلاً در مقدمه در مورد آن صحبت کردیم، ایجاد می کند.پس بیایید سعی کنیم چند پاسخ پیدا کنیم.

 

اگر تمام 21 میلیون اتحادیه استخراج بیت کوین حفر می شد چه؟

 

شاید تاثیر مستقیم محدودیت های عرضه بیت کوین به خود ماینرها بستگی داشته باشد.منتقدان می‌گویند زمانی که آخرین بیت‌کوین را استخراج می‌کنیم، ماینرها دیگر نمی‌توانند برای کار استخراجی که انجام می‌دهند، پاداش زیادی دریافت کنند.علاوه بر این، اگر این اتفاق بیفتد، ماینرها ممکن است مجبور شوند برای حفظ عملیات به کارمزد تراکنش تکیه کنند.

 

تحت انگیزه این نوع دیدگاه، ماینرها متوجه می شوند که غیرقابل تحمل است، بنابراین تنها بخشی از ماینرها پشت سر خواهند ماند.استدلال برای این استدلال این است که تنها هزینه های تراکنش کافی نیست تا استخراج کنندگان را قادر سازد پس از تکمیل فرآیند استخراج، بازپرداخت مالی خود را حفظ کنند.با این حال، در آینده بسیار محتمل است که هزینه های ماینینگ و معامله از بین برود.

 

تصور اینکه تراشه‌های استخراج در چند دهه آینده کارآمدتر می‌شوند، دشوار نیست.در نتیجه از بار ماینرها تا حد زیادی کاسته خواهد شد، به طوری که می توان با هزینه اولیه ناچیز به استخراج دست یافت.علاوه بر این، انتظار می رود کارمزد تراکنش ها افزایش یابد و بقای ماینرها را آسان تر کند.

 

روند نصف کردن جایزه استخراج بعدی در 24 می 2020 انجام می شود. هالوینگ یک عامل پیچیده در استخراج بیت کوین است.اکنون پاداش یک بلوک 12.5 بیت کوین است، اما در می 2020 این عدد به 6.25 بیت کوین تبدیل می شود.نصف شدن هر چهار سال یک بار اتفاق می افتد.بنابراین، جایزه استخراج بیت کوین به سمت صفر خواهد رفت.

 

چگونه بر قیمت بیت کوین تاثیر می گذارد؟

 

چندین عامل باعث شده است که قیمت بیت کوین طی چند ماه به بالاترین حد خود برسد.در حالی که هیچ کس دقیقاً نمی داند که چگونه سکه های کریپتو در بازارهای مالی بزرگتر گسترش خواهند یافت، به نظر می رسد که عرضه محدود پول باعث ادامه افزایش قیمت آن خواهد شد.

 

علاوه بر این، انبوهی از بیت کوین ها وجود دارد که هرگز در سراسر جهان حرکت نمی کنند.علاوه بر این، حداکثر تعداد این بیت کوین ها متعلق به ساتوشی ساتوشی است که در واقع بیت کوین را ایجاد کرده است.

 

در زمانی که تقاضا برای بیت کوین در سطح جهانی افزایش یافته است، ممکن است عمدا حفظ شده باشد.

 

بیت کوین پس از حفر بیت کوین چگونه زنده می ماند؟

 

خب، اساساً، سه رکن کلیدی وجود دارد که می‌توان انتظار داشت، و زمانی که آخرین استخراج بیت‌کوین و عرضه بیت‌کوین به حداکثر حد خود برسد، اکوسیستم بیت‌کوین به کار خود ادامه خواهد داد.آنها در زیر توضیح داده شده اند و چگونه می توانند به حفظ عملکرد اکوسیستم کمک کنند.

 

هزینه معامله

 

ماینرهایی که بخشی از شبکه بیت کوین هستند می توانند نه تنها برای استخراج بلاک های جدید، بلکه برای اعتبارسنجی تراکنش ها نیز مورد استفاده قرار گیرند.هر کسی که علاقه مند به تراکنش های بیت کوین است، موظف به پرداخت هزینه تراکنش مشخص است.علاوه بر این، هنگامی که شخصی علاقه مند به انجام یک معامله سریع در حالی که صف را رد می کند، باید هزینه های اضافی را نیز متحمل شود.

 

همانطور که شبکه بیت کوین همچنان محبوب است، شاهد افزایش این هزینه ها نیز هستیم.اگرچه سطح پایین آن‌ها در مقایسه با پاداش‌های هش بسیار پایین است، اما می‌توان انتظار داشت که در طول زمان افزایش پیدا کنند.بنابراین، می‌توان انتظار داشت که هزینه‌های تراکنش به اندازه کافی در آینده رشد کند تا اطمینان حاصل شود که ماینرها در شبکه بیت‌کوین باقی می‌مانند و این شبکه به پیشرفت خود ادامه می‌دهد.

 

2. ارزش بیت کوین

 

در حالت ایده آل، ارزش بیت کوین باید به میزان قابل توجهی افزایش یابد.در واقع، این تنها گزینه برای هزینه های تراکنش خواهد بود که برای ایجاد انگیزه در ماینرها کافی است.جالب اینجاست که ساختار بیت کوین همچنان به افزایش ارزش خود ادامه می دهد، مهم نیست که چقدر بیت کوین حفر شده است یا چقدر بیت کوین باقی مانده است، هنوز حفر نشده است.

 

با توجه به عرضه پول محدود، اعتقاد بر این است که تقاضا برای بیت کوین افزایش می یابد و با افزایش تقاضا، ارزش به طور خودکار افزایش می یابد.به نوبه خود، افزایش ارزش پول باعث افزایش هزینه هایی می شود که استخراج کنندگان می توانند کسب کنند.علاوه بر این، با ارزش بیت کوین بالاتر، کاربران برای اطمینان از تأیید سریع تراکنش‌های خود، آماده پرداخت هزینه‌های بالاتر خواهند بود.

 

3. هزینه استخراج بیت کوین

 

همانطور که تکنولوژی به تکامل خود ادامه می دهد، ممکن است شاهد کاهش قابل توجهی در هزینه های استخراج در آینده باشیم.علاوه بر این، زمانی که این اتفاق بیفتد، منجر به کاهش شدید معاملات سفته‌بازی ماینرها نیز می‌شود.از آنجایی که بازگشت سرمایه بالاتر همچنان کسب و کار را سودآور می کند، هزینه های عملیاتی کمتر است و حتی بازده کمتری نسبت به امروز پذیرفته می شود.

 

نتیجه نهایی ما این است که حتی اگر استخراج بیت کوین در مجموع 21 میلیون باشد و دیگر پاداش بلاکی وجود نداشته باشد، استخراج کنندگان بیت کوین در واقع راه های مختلفی برای سوددهی دارند.با کاهش تدریجی پاداش‌های بلاک، استخراج‌کنندگان زمان کافی برای تطبیق با خود بر اساس هزینه‌های تراکنش خواهند داشت و نه درآمد حاصل از بیت‌کوین‌هایی که استخراج می‌کنند.