السالوادور اولین کشوری است که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی پذیرفته است

September 17, 2021
آخرین اخبار شرکت [#varname#]

کنگره این کشور آمریکای جنوبی، السالوادور، طبق گزارشات، قانون بیت کوین را با اکثریت مطلق رای به تصویب رسانده است و این اولین کشور در جهان است که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی پذیرفته است.

نایب بوکله، رئیس جمهور این کشور پیش از این روز چهارشنبه این لایحه را برای رای گیری به کنگره ارائه کرد.

وی امروز از طریق توییتر اعلام کرد که قانون بیت کوین در مجلس این کشور تصویب شده است: 62 قانونگذار از 84 قانونگذار که به این لایحه رای دادند به آن رای مثبت دادند.

تصویب قانون بیت کوین سالدووا را به اولین کشور در جهان تبدیل کرد که به ارزهای رمزنگاری شده وضعیت قانونی اعطا کرد.از هم اکنون، قیمت کالاها در السالوادور را می توان با بیت کوین مشخص کرد، مالیات ها را می توان به بیت کوین پرداخت کرد و چنین معاملاتی مشمول مالیات بر عایدی سرمایه نخواهند بود.

رئیس جمهور این کشور، نایب بوکل، فاش کرد که "دولت سالوادور یک کیف پول بیت کوین را برای شهروندان خود معرفی خواهد کرد، اما آنها می توانند انتخاب کنند که از آن استفاده کنند یا نه."همچنین اعلام شد که "السالوادور از طریق آموزش ها و مکانیسم های لازم، جمعیت را با تراکنش های بیت کوین تطبیق خواهد داد."

با توجه به اینکه حدود 70 درصد از جمعیت کشور فاقد کارت بانکی یا حساب بانکی هستند، ارز دیجیتال به عنوان ابزاری برای بهبود شمول مالی در نظر گرفته می شود.اقتصاد السالوادور به شدت متکی به بازگرداندن وجوه از خارج است، به طوری که بیش از 2 میلیون سالوادور در خارج از کشور زندگی می کنند، اما همچنان به حفظ روابط نزدیک با زادگاه خود ادامه می دهند و سالانه بیش از 4 میلیارد دلار وجوه را به کشور باز می گرداند که حدود 20 درصد از ناخالص داخلی کشور را تشکیل می دهد. تولید - محصول.

پس از انتشار این خبر، بیت کوین برای مدت کوتاهی به بالای 34000 دلار در هر سکه رسید.

بر اساس گزارش CoinDesk، بیت کوین در آوریل سال جاری به رکورد ۶۴۸۲۹.۱۴ دلار رسیده بود، اما از آن زمان تا به حال دچار مشکل شده است.با این حال، این ارز دیجیتال در 12 ماه گذشته 230 درصد افزایش یافته است.این افزایش از علاقه فزاینده سرمایه گذاران نهادی و همچنین خرید از شرکت های بزرگ مانند تسلا و اسکوئر ناشی می شود.روند قانونی شدن بیت کوین در السالوادور.

در 5 ژوئن 2021، رئیس جمهور السالوادور بورکل در کنفرانس بیت کوین اعلام کرد که بیت کوین به ارز قانونی در این کشور تبدیل می شود.

در 9 ژوئن 2021، مجلس قانونگذاری سالوادور قانون بیت کوین را با اکثریت مطلق 62 رای موافق و 22 رای مخالف تصویب کرد.

در 24 ژوئن 2021، بورکل با اعلام یک ایردراپ بیت کوین دیگر به مبلغ 30 دلار برای هر حساب تازه ایجاد شده بدون هیچ هزینه ای، به ارزش کل 135 میلیون دلار، حرکتی را برای صورتحساب ایجاد کرد.

در 7 سپتامبر 2021، السالوادور رسما اولین کشوری بود که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی پذیرفته است.